Ornitologové ve školní družině

Na konci června 2014 jsme připravili pro děti ze školní družiny výchovně vzdělávací program o dravcích, který jim zpestřil konec školního roku. Výklad o dravcích a závěrečné předvedení ptáků v akci se dětem velmi líbilo. Největší úspěch mělo závěrečné focení se sokolem a sovou pálenou na ruce. Děkujeme paní Daně
čtěte dále ...

Školní zahrada

S pěkným počasím opět ožila školní zahrada, kterou využívají nejvíce děti, které navštěvují školní družinu. V dubnu děti vyráběly hadrovou čarodějnici, která následně ozdobila vatru u Slovanského domu. Čarodějnice se moc povedla, nakonec byla docela škoda, že se musela „upálit“. Na školní zahradě přibyl nový dřevěný altánek, ve kterém mohou děti
čtěte dále ...

Návštěva hasičů ve Šluknově

Školní družina v Mikulášovicích připravuje pro své žáky také příležitostné akce, kterými zpestřuje svůj výchovný program. Tentokrát vychovatelé využili nabídky profesionálních hasičů ve Šluknově a zúčastnili se exkurze do hasičské zbrojnice. Že byla akce vydařená, dokazuje i článek žákyně ze 3. třídy.   Dne 16. října 2010 jsme navštívili se
čtěte dále ...

Sportovní areál

Děti jezdí rády do sportovního areálu v Krásné Lípě. Jezdí na skluzavkách, lezou po umělé horolezecké stěně, vozí se na kladkách, přelézají po lanových lávkách a hrají minigolf. Všem se tam  moc líbí.       Naše školní družina byla opět ve sportovním areálu v Krásné Lípě. Byla tam spousta atrakcí, např. minigolf, trampolína, hřiště
čtěte dále ...

Návštěva seniorů

Několikrát za rok jdou děti ze školní družiny navštívit seniory do domu s pečovatelskou službou. Vyrobí pro ně pěkné dárečky, připraví si krátké vystoupení a připraví tak babičkám a dědečkům hezké odpoledne.
čtěte dále ...

Vánoční besídka

V předvánočním čase pořádají děti ze družiny vánoční besídku. Dlouho dopředu se připravují, vyrábějí dárečky a vánoční výzdobu. Nacvičují program vánoční besídky. Na ni pozvou všechny své učitelky, kuchařky i uklízečky. Po malém občerstvení, které si sami připraví, si prohlédnou dárky, které našli pod družinovým vánočním stromečkem.
čtěte dále ...

Pracovní činnosti ve školní družině

Ve školní družině děti každý den něco tvoří a vyrábějí. Je to činnost, která je velmi baví a které se moc rády věnují. Je to vidět i na výrobcích , kterými mají vyzdobenou celou družinu.
čtěte dále ...

Divadlo

Děti ze školní družiny nacvičily divadelní představení Sněhurka a sedm trpaslíků. Pohádka se jim moc vydařila, pozvaným hostům se velmi líbila a jako v každé správné pohádce všechno dobře dopadlo.  
čtěte dále ...

Hry na zahradě

  Jakmile nastane na jaře pěkné počasí, hrají si děti ze družiny na zahradě. V přírodě je jim dobře a aktivně si odpočinou.
čtěte dále ...

Zimní stadion v Rumburku

V zimním období jezdí školní družina na zimní stadion do Rumburku. Všichni si výborně zabruslí a při každé návštěvě stadionu si své bruslařské umění zdokonalí.
čtěte dále ...

Výtah ze školního řádu pro žáky ŠD

čtěte dále ...

Roční plán školní družiny

čtěte dále ...

Vnitřní řád školní družiny

čtěte dále ...
Developed by: Tomáš Fúsek ml., 2009